BG EN

Четирима турски войници ранени при инциденти с ПКК

Балкани

Четирима турски войници ранени при инциденти с ПКК

3299
на 11.04.2015
Четирима турски войници ранени при инциденти с ПКК
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Четирима турски войници бяха ранени при сблъсъци в югоизточната част на страната с активисти на Кюрдската работническа партия (ПКК). Армията изпрати хеликоптери, разузнавателни самолети и командоси в района на Агръ, граничещ с Иран, където сблъсъците продължават, предава АФП, като цитира турско военно комюнике.

препоръчано

Според армията войници отишли на място след информация за предвиден фестивал с цел пропагандиране на "сепаратистката терористична организация", както в Турция определят ПКК. Бунтовниците от ПКК открили огън, на който войниците отвърнали. От 1984 г. югоизточен Анадол е обхванат от сепаратистки бунт, ръководен от ПКК.

Досега той е взел близо 40 000 жертви. Но откакто през 2012 г. Анкара започна преговори за прекратяване на конфликта с намиращия се в затвора водач на ПКК Абдулах Йоджалан инцидентите са по-редки. В края на март Йоджалан потвърди желанието на организацията да сложи оръжие. ПКК вече не иска независимост, а широка автономия за 15-те милиона кюрди в Турция (близо 20% от населението на страната). 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК