BG EN

Чешкият президент се обяви против "идеализирането" на Украйна

СВЕТЪТ ДНЕС

Чешкият президент се обяви против "идеализирането" на Украйна

6592
на 03.01.2015
Чешкият президент се обяви против идеализирането на Украйна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Чешкият президент Милош Земан, често критикуван в родината си за проруската си ориентация в украинската криза, заяви пред чешки вестник, че е против "идеализирането" на Украйна, предаде Франс прес.

препоръчано

В интервю за вестник "Право", Земан посочва, че  "майданът не е бил демокра-тична революция, а в Украйна се води гражданска война", пише БНР.

Чешкият президент определя украинския си колега Петро Порошенко като "президент на мира", а шефа на правителството Арсений Яценюк като "премиер на войната". Според него Яценюк не желае мирно решение, а иска да реши проблема със сила, което ще доведе до възобновяване на подкрепата на Русия за сепаратистите.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК