ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Здравният регулатор на Чили одобри използването на ваксината на "Пфайзер/Бионтех" за имунизиране на тийнейджъри, предава Ройтерс.
Агенцията отбелязва, че тази стъпка се предприема във връзка със стремежа на страната да постигне заложената цел за достигане на стаден имунитет до юли.
“Ваксината на "Пфайзер/Бионтех" вече се поставя в Чили на лица над 17-годишна възраст след получаване на спешно одобрение през декември и сега се предвижда да бъде прилагана за деца между 12 и 16 години“, съобщи националният регулатор.
Решението на чилийския регулатор е в унисон с подобни стъпки за одобрение на ваксината за употреба при тийнейджъри, предприети от Американската служба за храните и лекарствата и Европейската агенция по лекарствата (ЕМА), отбелязва Ройтерс.


