BG EN

Шефката на „Булгаргаз“ Деница Златева: Природният газ ще поевтинее с 30% през февруари

Икономика

Шефката на „Булгаргаз“ Деница Златева: Природният газ ще поевтинее с 30% през февруари

11025
на 27.01.2023
Шефката на „Булгаргаз“ Деница Златева: Природният газ ще поевтинее с 30% през февруари
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Природният газ ще поевтинее с близо 30% през февруари спрямо цената за януари. Това каза изпълнителният директор на „Булгаргаз“ Деница Златева по време на днешното открито заседание на Комисията за енергийно и водно регулиране.

препоръчано

„Цената, която очакваме от 1 февруари, ще бъде в диапазона 129-130 лева за мегаватчас – с близо 30 процента по-ниска от регулираната цена за януари“, заяви тя.

КЕВР утвърди цена на природния газ за януари в размер на 179,33 лева за мегаватчас (MWh), без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК