BG EN

ШПИОНОМАНИЯ! Американски и британски агенти подслушват пътниците в 27 авиокомпании

СВЕТЪТ ДНЕС

ШПИОНОМАНИЯ! Американски и британски агенти подслушват пътниците в 27 авиокомпании

3868
на 08.12.2016
ШПИОНОМАНИЯ! Американски и британски агенти подслушват пътниците в 27 авиокомпании
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американските и британските спецслужби са изготвили специална програма за следене и подслушване на пътниците в няколко самолетни компании. Това разкри френското издание "Монд".

препоръчано

Използването на мобилни телефони чрез интернет връзка по време на полетите е следено чрез специална програма, която е била създадена от американската агенция NSA и британската GСQ. Програмата е била внедрена в общо 27 самолетни компании, включително Бритиш Еъруес, Търкиш Ерлайнс, Аерофлот, Луфтханза, които през 2012 година разрешиха използването на мобилни устройства по време на полетите.

Изданието се позовава на документ на NSA от който става ясно, че над 100 000 пътници са изпозвали мобилен телефон по време на пътуванията си през лятото на 2009-та година.

Освен телефонните разговори службите са следели изпращането на съобщения, електронна поща, както и търсеното в интерент. Програмата за следене е носила кодовото наименование "Пощенски гълъб".

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК