BG EN

ЩЕ СЕ БРОИМ ЛИ НА ПРОЛЕТ: Доц. Стойчо Стойчев ПОПАРИ МЕРАЦИТЕ на ППДБ: И с тяхно МВР трудно могат да постигнат някакъв резултат

Епицентър

ЩЕ СЕ БРОИМ ЛИ НА ПРОЛЕТ: Доц. Стойчо Стойчев ПОПАРИ МЕРАЦИТЕ на ППДБ: И с тяхно МВР трудно могат да постигнат някакъв резултат

84511
преди 2 часа
ЩЕ СЕ БРОИМ ЛИ НА ПРОЛЕТ: Доц. Стойчо Стойчев ПОПАРИ МЕРАЦИТЕ на ППДБ: И с тяхно МВР трудно могат да постигнат някакъв резултат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

И с тяхно МВР ППДБ трудно могат да постигнат някакъв резултат. Тази категорична прогноза прави с свое интервю пред "Труд“ политологът доц. Стойчо Стойчев.

препоръчано

Думите му идват в контекста на вече връчения мандат на Андрей Гюров - видна фигура в партийния живот на ППДБ, да сформира служебен кабинет. Той има една седмица, за да направи това. Асен Василев вече директно заяви, че Бойко Рашков би бил добър вариант за тяхната формация за служебен вътрешен министър.

Според Стойчев, Гюров е бил готвен за заемането на поста служебен премиер: “От председател на парламентарна група отиде в БНБ може би защото профилът му пасваше, с идеята да седи там и да чака този момент, който в крайна сметка настъпи“.

“На какво отгоре, примерно, неговият колега Ивайло Мирчев нарежда на Делян Пеевски да напусне кабинета на Тодор Живков? Или на какво отгоре нарежда на парламента да сваля охраната на Борисов и Пеевски? Те са възприели такава линия на поведение, да поставят ултиматуми, да нареждат от позицията на това, че гражданите са зад тях. Те представляват гражданите, които са на площада. И затова поставят тези условия и изискват подчинение - да им се приеме 100 поцента машинно гласуване, да се промени Изобрния кодекс“, разпалено обяснява доц. Стойчев.

“При ППДБ е ясно, че те като повече партии в България без ГЕРБ, са регионална партия. Тяхната сила е в София и във Варна“, анализира той.

И още: “Те могат да направят избори с тяхно МВР. Въпросът е, че те като имат МВР, трудно могат с него да постигнат някакъв резултат“.

Според него, Бойко Борисов и Делян Пеевски, в момента премислено и стратегически са се оттеглили поне до президентските избори.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Доц. Борислав Цеков: Административният и управленски опит на Гюров е нулев, кликата ППДБ е овъртолена около сектата Петрохан, а Йотова ги легитимира (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Доц. Борислав Цеков: Административният и управленски опит на Гюров е нулев, кликата ППДБ е овъртолена около сектата "Петрохан", а Йотова ги легитимира (ВИДЕО)
ново
Днес: 136
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК