BG EN

Арестуваха съпругата на един от "Калашниците" за заплахи към свидетелка по делото

ЧАС ПИК

Арестуваха съпругата на един от "Калашниците" за заплахи към свидетелка по делото

27193
преди 4 часа
Арестуваха съпругата на един от Калашниците за заплахи към свидетелка по делото
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жена е задържана за отправяне на заплахи и опит за принуда спрямо свидетел по досъдебно производство срещу престъпна група, действала на територията на столичния квартал „Ботунец“ и извън София. Това съобщи директорът на СДВР старши комисар Николай Пелтеков.

препоръчано

По думите му случаят е от понеделник около 16 часа в квартал „Ботунец“. По информация на NOVA задържаната е съпруга на Красимир Алексиев, известен с прякора Краси Принца, който беше арестуван при акцията на СДВР и ГДБОП през юни и е от групата на "Калашниците".

„При среща с една от свидетелките по досъдебното производство жената започва да отправя закани за саморазправа и упражнява физическа сила спрямо нея. СДВР реагира незабавно, изпратени бяха полицейски служители, а пострадалата беше разпитана. Образувано е досъдебно производство“, заяви Пелтеков.

По данни на полицията първоначално двете жени се срещнали случайно в търговски обект в квартала. Между тях възникнал конфликт, при който била упражнена лека физическа сила и били отправени заплахи. След като пострадалата влязла да пазарува, извършителката я изчакала да излезе и отново започнала да я заплашва. „Отправени са закани за живота ѝ, че ще бъдат убити нейни близки и че ще бъде изселена от „Ботунец“, посочи директорът на СДВР.

След сигнала са проведени оперативно-издирвателни действия. Полицията е установила записи от камери за видеонаблюдение, както и свидетели, които са присъствали на случилото се. След събирането на доказателствата материалите са докладвани на Софийската районна прокуратура.

Жената е задържана за 72 часа и е привлечена като обвиняема за опит за принуда. Наложена ѝ е най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“.

Прокурорът от Софийската районна прокуратура Николай Стойков заяви, че до момента са събрани достатъчно доказателства за повдигане на обвинение. За престъплението, в което е обвинена жената, законът предвижда наказание до шест години лишаване от свобода.

Припомняме, че на 23 юни Апелативният съд потвърди окончателно съдебните мерки „задържане под стража” за двама души, свързани с „Калашниците” - Красимир Алексиев и Росен Иванов. Тяхнато обвинение е за принуда и отправени заплахи, а свидетелски показания сочат, че са участвали и в група за лихварство и сводничество. 

Групата на „Калашниците” привлече вниманието на службите след тежката катастрофа на „Челопешко шосе”, в която загинаха 4 души. Последва мащабна акция с множество арести в квартал „Ботунец”. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Журналистката Наталия Господинова с последни подробности какво точно се случва с делото срещу Благомир Коцев: Внушенията на политици от ПП и ДБ не отговарят на истината (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Журналистката Наталия Господинова с последни подробности какво точно се случва с делото срещу Благомир Коцев: Внушенията на политици от ПП и ДБ не отговарят на истината (ВИДЕО)
ново
Днес: 126
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК