BG EN

Близо 7 млн. лв. събрали концесионерите на плажове от началото на 2014

ЧАС ПИК

Близо 7 млн. лв. събрали концесионерите на плажове от началото на 2014

229953
на 11.07.2014
Близо 7 млн. лв. събрали концесионерите на плажове от началото на 2014
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Близо 7 милиона лева са приходите от концесии и наеми на плажовете от началото на годината. Това каза пред журналисти в Созопол министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева, цитирана от БТА.

препоръчано

Тя съобщи, че от концесионни такси са събрани 5 милиона лева, а от наеми - близо 2 милиона лева. Министър Терзиева заяви, че съгласно Закона за устройство на Черноморското крайбрежие 50 на сто от приходите се превеждат на общините, на чиято територия са морските плажове.

Средствата са за подобряване на прилежащите територии, за почистване на неохраняемите плажове и обозначаването им с предупредителни табели. На областните управи се предоставят 10 сто от приходите. Те са за осигуряване на водноспасителна дейност за участъци от неохраняемите плажове, които са с висока посещаемост.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. "Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 109
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК