BG EN

ВСС днес представя системата си за гласуване и пред посланиците от ЕС

ЧАС ПИК

ВСС днес представя системата си за гласуване и пред посланиците от ЕС

2253
на 21.08.2014
ВСС днес представя системата си за гласуване и пред посланиците от ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По инициатива на Ясен Тодоров – председател на ПК „Професионална етика и превенция на корупцията”, Висшият съдебен съвет ще представи пред ключови за институцията общности системата за гласуване, чрез която се провеждат избори за административни ръководители в съдебната система, в т.ч. и предстоящият избор за председател на ВКС, съобщиха от ВСС.
Презентирането на изключително важната кадрова процедура в съдебната власт има за цел: да предостави повече информация, свързана с гаранциите за надеждност и сигурност на системата за гласуване. ВСС дава ясен знак на широката общественост, че осъществява открита, прозрачна и публична процедура по гласуване и гарантира сигурността на системата.
От 10:00 часа, да тестват системата за гласуване във ВСС са поканени посланиците на страните от ЕС в България, както и съветникът на ЕК по въпросите на МСО Юри Тавание, пише „Фокус”. Тази покана е израз на отговорността, с която ВСС провежда ключовата кадрова процедура, наблюдавана внимателно от ЕК, от цялата магистратска общност в страната и от широката общественост.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Какво ни чака в годината на Огнения кон Какво ни чака в годината на Огнения кон
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Отива ли си зимата? Проф. Рачев предупреди за захлаждане - ето какви изненади още да очакваме от времето (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Отива ли си зимата? Проф. Рачев предупреди за захлаждане - ето какви изненади още да очакваме от времето (ВИДЕО)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК