BG EN

Външнят министър на Великобритания: Венецуела е изправена пред катастрофа

СВЕТЪТ ДНЕС

Външнят министър на Великобритания: Венецуела е изправена пред катастрофа

8238
на 01.08.2017
Външнят министър на Великобритания: Венецуела е изправена пред катастрофа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Британският външен министър Борис Джонсън предупреди, че Венецуела „е изправена на ръба на катастрофата“, след неделния вот за Конституционно събрание, на които имаше размирици и смъртни случаи, предава AFP, цитирана от Фокус.

препоръчано

„Венецуела е изправена на ръба на катастрофата. Правителството на Николас Мадуро трябва да спре, преди да стане твърде късно“, заяви Джонсън.

„Страната се обръща срещу себе си. Повече от 100 души загинаха вече, а демокрацията и човешките права са застрашени“, добави британският външен министър в изявлението си.

Във Венецуела се проведоха избори за Конституционно събрание, което дава огромна власт на Социалистическата партия на президента Николас Мадуро. По време на изборния ден загинаха десет души, включително двама непълнолетни.

Един от кандидатите за новия законодателен орган, който ще има правомощията да разпуска други институции, бе убит.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. "Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК