BG EN

Драмата на 20-годишно момиче разтърси България

Бомба

Драмата на 20-годишно момиче разтърси България

15196
на 22.12.2013
Драмата на 20-годишно момиче разтърси България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Истинска драма на млада жена разтърси и разплака страната ни след предаването на Би Ти Ви "Предай нататък". 20-годишната Веселина Георгиева от град Септември е оперирана цели 15 пъти заради злокачествен тумор на лявото око. Още докато е 10-месечно бебе, момичето губи окото си, за да се пребори с рака. Лечението е успешно - ракът е спрян.

препоръчано

Проблемите, с които остава да се бори Веси и до днес обаче, са свързани с анофталмията – липсата на очна ябълка. След неуспешна имплантация в Германия следват няколко интервенции за овладяване на състоянието й, но срастванията и изкривяването на черепната кост продължават.

В края на 2011 г. д-р Кръстинова, изтъкнат специалист по лицево-челюстна и пластична хирургия, преглежда Веселина и определя план за лечението й, включващ множество операции за възстановяване на очната орбита. Общата приблизителна стойност на лечението е 44 000 лв.

За съжаление през следващите почти две години майката на Веселина не успява да събере сумата. В средата на септември тази година тя започва нова кампания за лечението на дъщеря си, но почива от инфаркт. Веселина остава сама с 5-годишното си братче.

Веси е едва на 20 години, а говори като човек врял и кипял в живота. Нейната история беше наречена „Универсален войник“, защото животът й е протекъл тежко още от самото й раждане. Още от малка й се подигравали, наричали са я „сляпо куче“, „пират“...

"Исках да се опълча и започнах да ги бия", каза Веси пред камерата на Наталия Симеонова. Наложило се майка й много пъти да бъде викана в училище.

"Мама повече никога няма да ми се обади по телефона, да бъде при мен, да ме прегърне", сподели Веси. Тя очаква всичко от живота, защото още от малка са я налегнали болестите. Майка ми казваше, че съм силна и ще направя всичко да докажа и на себе си това, посочи момичето и обеща да се бори за последно.

Един месец по-късно екипът на „Предай нататък“ покани Веси и най-добрия й приятел Наско в Пловдив, за да се срещнат с любимата си група „Айс Крийм“. Музикантите ги заведоха в звукозаписното студио. Там заедно записаха песен. После изнесоха специален концерт за тях.

Силният дух и мъжкото поведение на Веси са показателни за това как истински човек трябва да обича живота и да се бори за своето щастие и добро съществуване. На финала на предаването Наталия Симеонова радостно обяви, че Веси вече е събрала средствата за операцията.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК