BG EN

Качват авиотуристи на изтребител МиГ-29

ЧАС ПИК

Качват авиотуристи на изтребител МиГ-29

5774
на 26.08.2014
Качват авиотуристи на изтребител МиГ-29
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Една от детските мечти на всеки - да полети с изтребител, вече е осъществима. Срещу 11 500 евро и един месец чакане може да пилотирате МиГ-29.

Българска фирма предлага организиране на полет с един от най-добрите изтребители в света. Полетът се осъществява от руското военно летище "Сокол", което се намира в близост до Нижни Новгород. Доскоро това беше руска секретна база, но вече е отворена и за цивилни, поясни пред "Труд" собственикът на фирмата Ясен Ангелов.

В сумата от 11 500 евро влиза 25-минутен полет. Инструкторът може да ви остави "насаме" с машината, за да извършите някоя елементарна маневра. В цената не влиза самолетният билет до Москва, както и нощувките в хотел. За осъществяване на 45-минутен полет се плаща 13 500 евро, а за да стигнете до ръба на Космоса, трябва да се бръкнете за 16 500 евро. От ръба на Космоса, което се води на около 21 км от земната повърхност, се вижда линията на земното кълбо, твърдят пилоти. По-евтино излиза полет с учебно-боен самолет L-39. Срещу 2000 евро може да летите 25 минути с този тип чешки реактивни машини.

Досега двама българи са се възползвали от услугите на фирмата и са летели с L-39. До месец очакваме да пуснем и услугата "полет в Космоса". Излитането на ракетата ще става от космодрума в Байконур. На този етап смятаме, че цената ще е около 100 000 долара, а първите полети с ракета ще започнат да се осъществяват през 2016 г., поясни Ангелов. Той смята, че в България има доста заможни хора, които търсят предизвикателства.


препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК