BG EN

Комисията на Цацаров с нов удар срещу корупцията, погнаха крадлива служителка на БАН

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Комисията на Цацаров с нов удар срещу корупцията, погнаха крадлива служителка на БАН

14409
на 25.06.2020
Комисията на Цацаров с нов удар срещу корупцията, погнаха крадлива служителка на БАН
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Комисия Антимафия подпука крадлива служителка от БАН, която е опитала да завлече огромни суми от заплати.

препоръчано

На свое редовно заседание Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество /КПКОНПИ/ прие решения за внасяне на искове в две окръжни съдилища за отнемане на незаконно придобито имущество на обща стойност 947 197.09 лв. В Софийски градски съд се внася иск срещу Надежда Хинкова, обвинена от прокуратурата за това, че в периода от 01.07.2010 г. до 30.06.2012 г. в гр.София е направила опит да присвои парични средства в размер на 249 273,38 лева, собственост на Институт по експериментална морфология и антропология с музей при Българска академия на науките.

За целта всеки месец от посочения период тя е използвала документи с невярно съдържание - справки за персонала и начислените средства за работни заплати, като е заявявала по-големи суми от реално необходимите. За осчетоводяване на допълнителните суми е използвала разходни касови ордери и касови книги. Стойността на имуществото, претендирано от КПКОНПИ, е 613 503.58 лв. В Окръжен съд – Пазарджик се внася иск срещу Костадин Велев, обвинен от прокуратурата за това, че в периода м. януари 2007 г. до м. август 2010 г., без да има лиценз от БНБ или надлежно разрешително за извършване на банкови сделки (кредитиране), е отпускал заеми срещу лихви на общо 285 лица от гр. Велинград. Предоставените от Велев суми са в общ размер от 273 941 лв., реално върнатите суми на Велев от лицата - заематели /главници и лихви/, са общо в размер на 925 762 лв., от които само под формата на лихви той е получил 651 821 лв. Лихвите при незаконното кредитиране са варирали от 0 лв. за отпуснат заем от 451 лв. до 15 531 лв. върху отпусната главница от 2 400 лв. Има и заем с начислени лихви от 4 871 лв. за главница от 900 лв. В повечето случаи лихвите са били в двоен или троен размер на отпуснатата сума. Искът на КПКОНПИ срещу Костадин Велев е в размер на 333 693.51 лв.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 44
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК