BG EN

Меркел даде надежда на балканските страни: Имат бъдеще в ЕС

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Меркел даде надежда на балканските страни: Имат бъдеще в ЕС

6115
на 10.03.2017
Меркел даде надежда на балканските страни: Имат бъдеще в ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германският канцлер Ангела Меркел заяви, че независимо от интересите на Русия и Турция на Западните Балкани, страните от региона трябва да запазят перспективата си за присъединяване в ЕС. Това каза тя по време на пресконференция в Брюксел.

„Ние вчера обсъждахме ситуацията на Балканите и дадохме ясно да се разбере, че страните трябва да имат перспектива за встъпване в ЕС, въпреки че ние виждаме други страни – Русия и Турция, да имат интерес там“, посочи тя.

Подобна позиция изказа и председателят на Европейския съвет Доналд Туск, който заяви, че всички страни от съюза са готови да се противопоставят на „външните сили“, които се опитват да дестабилизират Западните Балкани. „Всички страни от ЕС изразиха подкрепа за европейската перспектива на страните от Западните Балкани и готовност да противодействат на външните сили, опитващи се да дестабилизират региона“, каза той на пресконференция след срещата.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Топ анализаторът проф. Мермерски с прогноза ще се стигне ли до мир между САЩ и Иран: За европейците войната в Украйна е по-страшна - тя ни разорява икономически (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Топ анализаторът проф. Мермерски с прогноза ще се стигне ли до мир между САЩ и Иран: За европейците войната в Украйна е по-страшна - тя ни разорява икономически (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК