BG EN

Наркотичният канабис убива рака

ШАРЕН СВЯТ

Наркотичният канабис убива рака

4757
на 15.07.2014
Наркотичният канабис убива рака
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Наркотичният канабис може да стане убиецът на раковите тумори, багодарение на активната си съставка тетрахидроканабинол. Според британското сп. "Медикъл нюз тудей" именно тя може да се използва като противоракова терапия, съобщава Нова телевизия. Изследвания са показали, че съединението забавя растежа на туморните клетки.

препоръчано

 

Аналогичен извод вече бе направен и през 2009 г., когато учените тестваха съединението при рак на мозъка. Тогава се оказа, че то е предизвикало клетъчна смърт в тумора.

 

Този път учените откриха, че тетрахидроканабинолът предизвиква "изсушаване" и отслабване на туморите. В хода на експеримента рак на гърдата (при жената) бил вкаран в опитни мишки. След това на половината от тях бил вкаран тетрахидроканабинол в твърде голяма доза и при тях ракът се е развил бавно.

 

По-внимателен анализ показал наличието на два рецептора, определящи противораковите свойства на съединението - рецепторите CB2 и GPR55. Учените не могли да установят кой от тях е по-важен. Всеки случай те съветват болните от рак да не прибягнат до самолечение с растителния наркотик.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК