ГОРЕЩО
ЕКШЪН! Радев скочи на опозицията заради големия дефицит и раздутата администрация, изгаври се с Кокорчо, Божо и Мартин за екселските таблици
СТРАХОТНО! 11 години по-късно: Бихме Италия на волейбол
МЪЛНИЯ! Депутат от "Промяната" сяда на подсъдимата скамейка заради голяма клевета по случая "Баба Алино" (ДОКУМЕНТИ)
Гръмна новина, че Путин е готов на мирни преговори след недостига на гориво заради украинските удари
МИРИШЕ НА СКАНДАЛ! Скопие привика посланика ни заради воаяжа до Пампорово на съпругата и сина на Мицкоски
Нашите страни имат обща визия, пише македонският външен министър
Македонският министър на външните работи Никола Попоски изпрати писмо до българския си колега Николай Младенов. "Убеден съм, че може да положим повече усилия за подобряване на еворпейската визия и двустранните отношения. Това обаче може да стане чрез зачитане на чувствителните неща при всеки един от нас", пише още Попоски. Македонският дипломат предлага и подобряване на крайграничното сътрудничество за изграждане на общо бъдеще за гражданите на двете държави. Според Попоски чрез инвестиции в крайграничната инфраструктура ще се гарантира по-доброто бъдеще и за по-добри съседски отношения в европейски контекст. Това очакват гражданите от нас, пише още Попоски. В посланието македонският дипломат споменава и Коридор №8 и подобрените гранични пунктове край Клепало, който свързва Берово и Струмяни. "Целият регион има стратегически интерес да бъде напълно интегриран в евроатлантическите структури. Вашата подкрепа в тази посока е от изключително значение за нас, . Нашите страни имат обща визия" пише още Поповски и кани Младенов да посети Република Македония за да "обсъдят европейската перспектива на страната и да продължат по пътя на подобряване на отношенията". Скопие очаква и подкрепа от София за последния доклад на ЕК с препоръка за започване на преговори за присъединяване.препоръчано


