BG EN

НСИ отчита спад в строителството

Икономика

НСИ отчита спад в строителството

5620
на 08.05.2020
НСИ отчита спад в строителството
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По предварителни данни на Националния статистически институт през март индексът на продукцията в сектор "Строителство", изчислен въз основа на сезонни данни, е с 11.2 на сто под равнището от предходния месец.

препоръчано

Календарните данни показват намаление от 14 на сто на строителната продукция през март 2020 г. в сравнение със същия месец на 2019 година.

През март индексът на произведената строителна продукция, изчислен от сезонни данни, е под равнището от предходния месец, като продукцията от сградното строителство намалява с 15.3 на сто, а от гражданското/инженерното строителство - с 5.3 на сто.

На годишна база понижението на календарния индекс на строителната продукция през март се определя от отрицателния темп при сградното строителство, където спадът е с 16.8 на сто, а при гражданското/инженерното строителство - с 9.8 на сто.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 99
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК