ОГРОМНА ДРАМА НА "АРМИЯТА": 9 "канарчета" шокираха "червените" (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

на 24.04.2019
87589
17

ЦСКА и Ботев Пловдив завършиха при резултат 3:3 в мач-реванш от 1/2-финалите за Купата на България. Двубоят на "Армията" предложи невероятна драма. Първата среща на "Коматево" бе с резултат 3:2 за "канарчетата". И така на финала Ботев ще спори с Локомотив Пловдив.

Ето как се разви тоталният трилър в столицата, 9 от Ботев Пловдив шокираха "червените" в последните минути:

Почти препълнен стадион в София, много сериозна агитка и на гостите, страхотна атмосфера за футбол. Паметта на легендата Красимир Безински бе почетена с минута мълчание преди мача. И кратко спиране на играта по време на самия двубой.

В 22-ата минута Тодор Неделев вкара гол-шедьовър за "жълто-черните". Черниаускас изчисти топката колебливо, а Неделев намери кълбото от воле и го прати в мрежата с далечен изстрел.

Лъчезар Балтанов в 27-ата минута от близка дистанция реализира за Ботев - 2:0 за пловдивчани на "Българска армия".

В 49-ата минута Тиаго отправи силен далечен изстрел, Кайзер не реагира оптимално, а кълбото попадна в Али Соу, който не сгреши - 1:2.

Ключов въпрос при "канарчетата"

Спортно-техническото ръководството на Ботев Пловдив...

на 19.04.2019

Филип Филипов в 52-ата минута получи втори жълт, респективно червен картон, така гостите останаха с човек по-малко на терена. Санкцията дойде след пробив на Енрике Рафаел по лявото крило.

Влезлият като резерва Евандро се разписа с остър изстрел в 74-ата минута - 2:2.

Али Соу в 85-ата минута вкара безапелационно от дузпа - 3:2. Бялата точка пък бе посочена при много дискусионна ситуация, а Антонио Вутов от гостите също бе изгонен. Така Ботев остана с 9 футболисти в мача.

Драмата стана пълна, Неделев в 88-ата минута центрира прецизно от корнер, а централният бранител Кристиан Димитров се извиси и се разписа - 3:3. Ботев Пловдив продължава напред.

Титулярите, на които разчитаха наставниците Любослав Пенев (ЦСКА) и Николай Киров (Ботев):

ЦСКА: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 24. Томаш, 26. Антов, 16. Бикел, 15. Малинов, 6. Пинто, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго, 17. Енрике, 22. Соу

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 5. Димитров, 24. Марин, 6. Ничев, 66. Кардосо, 16. Шопов, 17. Балтанов, 8. Неделев, 39. Вутов

Главен съдия на мача бе Петър Костадинов

За финала на турнира за Купата вече се класира Локомотив Пловдив.

Димитър Пенев с култов коментар относно "червените"

Почетният президент на ЦСКА - Димитър Пенев, коментира...

Ето снимки от срещата ЦСКА - Ботев Пловдив:

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!!!

(17)
1
ДОКАТО ЛЮБО И ГРИШАТА СА В ЦСКА ,КОЙТО СВИРИ ДУЗПА ОТИВА ДА РЪКОВОДИ В НАЙ-ДОЛНОТО НИВО НА ФУТБОЛА ! ! ! !ОБЯВЕНА Е ВОЙНА БЕЗ ПРАВИЛА,ДОКАТО ПРЕЧУПЯТ ТОЗИ ВЕЛИК КЛУБ ТЕЗИ НИЗВЕРГИ НА БЪЛГАРСКИЯ ФУТБОЛ ! ! ! !
2
Измисленият чорбарски отбор толкова си може.
3
Много слаб ЦСКА без никаква идея в средата на терена,много слаба защита и един страхотен Ботев.За съжаление ги обезкървиха за финала и никак няма да им е лесно.Забравих да кажа и уникално слаб вратар недопустимо за такъв отбор като ЦСКА.Не знам какво харесват в Любо Пенев за мен Стойчо Младенов е 100 пъти по добър треньор !Жалко
4
Какво очаква ЦСКА с този некадърник. Познайте за кого пиша.
5
ибриците на Домусчиев имаха страхотен късмет. И на другия мач с Лудогорец нека поне един път да минат центъра
6
В помашкото селце , с чудно именце Микре , се роди жужето Гриша и през .я ми то диша !
7
Ами с треньор "Духай супата" и отбор мангусти какво очаквате.
8
Литекс,не е ЦСКА !
9
Съдията е виновен! Трябваше да изгони още от Ботев, за да може Лекс СФ да стигне финал!
10
ЗА РЕЗУЛТАТА Е ВИНОВЕН СЪДИЯТА !!!! ТРЯБВАШЕ ДА ИЗГОНИ ОЩЕ 2-3 ОТ БОТЕВ!
11
Прав.,беше Чичовото,преди мача,Ботев и с девет човека може да ги Отстрани
12
ТОЗИ сценарий го е писал Хичкок... Е гати и съдията за малко да обърка празника.
13
Има Господ!
14
Просташки свят !!!!! 22 ма. ама много тъпоглави и хиляди тикви !!!!?????
15
Този коментар съдържа нецензурно съдържание!
16
.Цял мач безобразна съдийска подкрепа,на каквато рядко можеш да станеш свидетел.Преди малко се събудих в добро настроение с още неосъзнатото чувство за нещо хубаво случило се вчера..
17
Прав е бил моят треньор едно дете не зареве ли майка му не му дава и видиш ли бяла линия се просваш на земята веднъж, втори път на третия ще даде дузпа вече Рафаелка, достоен ученик на Велизарката.Преди мача ореваха ефира след мача ама ние не сме искали помощта му.Кр.Малинов ще се намери ли съдия да ни даде дузпа(6 м-4 дузпи) Ха-ха.Най доволен от развоя(правдата възтържествува) трябва да е съдията защото Ботев сега ще си премълчат.За да отпаднат ЦСКА трябва да има някой виновен и това е БФС нарочно наказаха Бодуров
Кой е най-успешният политик в България по време на прехода?
Общо гласували: 17861

Крикор и Гарабед се прибират късно вечерта след купон, и в тъмното виждат насреща им по улицата да се задават двама съмнителни субекти. Гарабед казва: - Крикоре, да минем на другия тротоар, че тия са двама, а ние с тебе сме сами.