BG EN

Отхвърлиха искането на "Атака" за национализация на ЕРП-ата

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Отхвърлиха искането на "Атака" за национализация на ЕРП-ата

8234
на 05.03.2014
Отхвърлиха искането на Атака за национализация на ЕРП-ата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Комисията по икономическа политика и туризъм към Народното събрание не прие предложението на "Атака" за национализация на електроразпределителните дружества у нас.

препоръчано

Депутатите дори не дебатираха по темата, след като от заседанието си тръгнаха депутатите от ГЕРБ, предаде news.ibox.bg. Николай Александров от "Атака" мотивира предложението на партията ЕРП-ата да се превърнат в дружества с преобладаващо държавно участие с това, че ако искаме да развиваме енергетиката си, първо трябва да я притежаваме.

При окончателното гласуване само двама народни представители гласуваха "за" държавни ЕРП-та, а 9 депутати се въздържаха. Депутатите от икономическата комисия отложиха и дебатите, и гласуването на идеята на Волен Сидеров и "Атака" в едномесечен срок правителството да отнеме лиценза на трите електроразпределителни дружества у нас - ЧЕЗ, ЕВН и Енерго - Про.


Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече (ВИДЕО) Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече (ВИДЕО)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК