BG EN

Петър Чобанов: Увеличение на заплатите е възможно догодина

ЧАС ПИК

Петър Чобанов: Увеличение на заплатите е възможно догодина

7072
на 31.05.2013
Петър Чобанов: Увеличение на заплатите е възможно догодина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Финансовата стабилност не е достатъчна, трябва да се мисли и за развитие. Идеята на политиките, които ще водим, е те да са насочени към растеж. Това заяви в студиото на БТВ новият министър на финансите Петър Чобанов.

препоръчано

"Няма как да очакваме доходите да се повишат с магическа пръчка. Правим много внимателни разчети. Трябва да бъдат взети мерки за раздвижване на икономиката, създаване на нови работни места, съживяване на малкия и среден бизнес", допълни Чобанов. Министърът подчерта, че ще изпълни поетите обещания, но не знае кога ще има парите да го стори. Доходите зависят от състоянието на икономиката. Увеличение е възможно в следващия бюджетен период, вероятно от другата година", каза още министърът на финансите.

 

Той поясни, че все още се обмисля дали шефовете на НАП и на Агенция "Митници" да бъдат сменени.

 

По въпроса за евентуалния рестарт на АЕЦ "Белене" той беше категоричен, че трябва да се внимание какво очакване се създава. Не мога да споделя ентусиазма около подновяването на проекта, допълни Чобанов.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Новият парламент с първо редовно заседание. Изслуша служебния финансов министър за състоянието на държавната хазна, Клисурски се защитава: Адекватно е (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Новият парламент с първо редовно заседание. Изслуша служебния финансов министър за състоянието на държавната хазна, Клисурски се защитава: Адекватно е (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК