BG EN

Пхенян обвини Сеул за провала на двустранните преговори

ХИТ СВЯТ

Пхенян обвини Сеул за провала на двустранните преговори

6601
на 13.06.2013
Пхенян обвини Сеул за провала на двустранните преговори

Позицията идва, след като вчера властите на Северна Корея не отговаряха на обажданията от Южна Корея

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Властите в Пхенян обвиниха колегите си в Сеул за провала на уговорените преговори между двете държави, съобщи руската служба на BBC („Би Би Си“).

препоръчано

Южна Корея не е искала преговорите да се състоят и е търсела различни „препятствия за прекратяване на двустранния диалог“, се твърди в официално изявление, разпространено от севернокорейската информационна агенция ЦТАК.

Властите на двете страни се канеха да проведат преговорите в Сеул вчера, но Северна Корея отказа да участва в тях заради разногласията относно ранга на чиновниците, които ще представляват двете страни.

Вчера пък Сеул съобщи, че въпреки насрочената среща, от Пхенян не отговарят на телефонните им обаждания. Очевидно Ким Чен-ун е обсъждал с подчинените си какво да прави и не е измислил нищо друго, освен да прати прессъобщение. 

Спорът между двете страни от април спря работата на индустриалния парк „Кесън“ на територията на Северна Корея, където работните места се предоставят на южнокорейски фирми.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК