BG EN

Руско-българската дружба роди лазерна навигация за самолети при лошo време

Технологии

Руско-българската дружба роди лазерна навигация за самолети при лошo време

15646
на 11.10.2016
Руско-българската дружба роди лазерна навигация за самолети при лошo време
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Учени от Томския държавен университет съвместно със специалисти от българска компания създадоха многовълнов лазер, работещ с метални пари, който може да осигури по-точна навигация за самолетите при лоши метеорологични условия, предаде ТАСС.

препоръчано

Лазерът, който използва за работна среда барий, излъчва в невидимия диапазон от 1,5-3 микрона. Това излъчване се забелязва добре от регистриращите системи, като при това лъчът не заслепява пилота. Засега в Русия не съществува лазерна навигация. Когато се използва радионавигация, точността на проследяването е доста по-ниска, а при лазера, точността е много по-висока. Това е особено полезно по време на кацане при лоша видимост.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО)
ново
Днес: 44
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК