BG EN

САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)

Акценти

САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)

35382
преди 3 часа
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Тази седмица ще бъде същата, каквато беше и миналата седмица. Миналата седмица беше топличко събота и неделя, в понеделник стана хладно, във вторник умряхме от студ, в сряда се възстановихме и ето пак сме с високи температури, по-високи от нормалното, с интензивни валежи. Практически цяла България преди една седмица беше снежна, сега това няма да се повтори. Ще има застудяване, но не толкова силно. Това обясни проф. Георги Рачев в предаването „Видеовръзка с Цветан Фиков“.

препоръчано

По думите му времето през февруари остава динамично, но без екстремни студове. Той подчерта, че температурите са над климатичната норма за сезона.

„Много ми се иска хората да разберат, че това е типично февруарско време. От понеделник следобед към вторник ще нахлуе по-свеж въздух, ще бъде по-хладно, но няма да е чак толкова студено, както беше преди седмица. За София по-скоро говорим за смесен валеж от дъжд и сняг. В никакъв случай няма да има сериозна снежна покривка“, допълни климатологът.

Той отбеляза, че застудяването ще е краткотрайно и няма да доведе до тежка зимна обстановка. Според него валежите ще са по-скоро символични.

„Като цяло седмицата ще бъде по-топла от нормалното, с изключение на вторник и сряда. Валежите ще бъдат повече от нормалното, което е хубаво, защото попълва язовирите и почвената влага. Февруари ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното като средна месечна температура. Очакваме месецът да бъде с между 120 и 150 процента от нормалните валежи.“, категоричен е проф. Рачев.

По думите му климатичната обстановка е благоприятна както за водните запаси, така и за земеделието. Той подчерта, че няма риск от рязко и трайно застудяване.

„За София говорим за максимални температури около 8–10 градуса, с понижение във вторник до около 3 градуса. В Стара Загора температурите ще са около 10–12 градуса, с краткотрайно захлаждане. В Боровец ще има по-облачно време, със снеговалеж във вторник и температури около нулата. За Варна във вторник максималните ще са около 3–4 градуса, след което отново ще се затопли. В Плевен във вторник и сряда максималните температури ще са около 0–3 градуса, с валежи от сняг, но без сериозна снежна покривка.“, завърши проф. Георги Рачев.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК