ГОРЕЩО
САМО В ПИК И "РЕТРО": Алекс Сърчаджиева: Богаташ поиска да му стана любовница, предложи ми къща
СИГНАЛ ДО ПИК! Семейството на скандалния кмет Гавалюгов строи жилищни кооперации на имот, продаден от общината (СНИМКИ)
ИНАЧЕ СА ГОЛЕМИ БАБАИТИ: Тошко извади НАЙ-КОШМАРНИЯ СПОМЕН на Асен Василев за Пеевски (СНИМКА)
ПРОЛЕТЕН ДЕКЕМВРИ! Слънчево в цялата страна - температурите ще достигнат 12 градуса
Цеков ДЕТРОНИРА Радев: България няма президент, а претендент за политическата баница. Генераторът на криза е на "Дондуков" 2
СВЕТЪТ ДНЕС
Турция е задържала 21 университетски преподаватели, заподозрени за терористична пропаганда
2076
на 15.01.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Днес Турция е задържала 21 университетски преподаватели за „терористична пропаганда“ заради петиция, която критикува военните операции срещу кюрдските сепаратисти в югоизточната част на страната, предаде агенция "Фокус", позовавайки се на AFP.
Полицията е задържала служители на Коджаелския университет, близо до Истанбул, в ранните часове на петъка.
Акцията е извършена, след като прокуратурата започна мащабно разследване срещу 1200 академици от 90 турски университета за „обида на държавата“ и „терористична пропаганда“ заради това, че са подписали петицията.
Петицията призовава Анкара да спре „преднамереното убийство и депортирането на кюрди и други етнически групи в региона.“
препоръчано
свързани новини
Турция глоби "Туитър" с 51 000 долара за "терористична пропаганда"
5933
на 11.12.2015
Шестима миротворци на ООН са убити при нападение с дрон в Судан
2583
преди 28 минути
Израелският президент за стрелбата в Сидни: Много жестока атака срещу евреи
4936
преди 58 минути


