BG EN

УЖАС! 20 хил. души с тежки увреждания са принудени да работят заради мизерни пенсии

Животът днес

УЖАС! 20 хил. души с тежки увреждания са принудени да работят заради мизерни пенсии

8549
на 16.10.2016
УЖАС! 20 хил. души с тежки увреждания са принудени да работят заради мизерни пенсии
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

20 000 души с тежки увреждания са принудени да работят в България. Това съобщи пред БНР Иван Янев, който е незрящ и представлява Фейсбук групата „За достъпна среда“.

Янев критикува социалните власти у нас заради недостъпната среда, с която се сблъскват хората с увреждания, и заради инвалидните пенсии.

„Каза се, че инвалидните пенсии, са близо милион, което не е просто манипулация - това е ужасно. На практика пенсиите са 400 и няколко хиляди, а другите, които ги броят до 900 и няколко хиляди са т. нар. втора пенсия, която представлява 25 % от социалната - мисля, че е към 30 лева.

Понеже се видя, че това е "голяма сума", от първи януари 2015 година тази добавка отпадна за новоотпуснатите пенсии”, обяснява недоволството си Иван Янев.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 82
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК