ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Спортният директор на "Левски" Георги Иванов ще стовари сериозен товар от плещите си. В понеделник за главен мениджър на "сините“ ще бъде назначен Димитър Димитров -Херо, информира "Тема Спорт“.
Във вторник двамата са имали среща в Бургас, като са провели близо тричасов разговор. На срещата са били обсъдени всякакви детайли – от състоянието на отделните футболисти и отбора до това на целия клуб.
В крайна сметка Димитров е приел предложението да работи в тандем с Иванов. В неделя специалистът ще изгледа от трибуните гостуването на "Левски" на Берое, а в понеделник ще бъде назначен за главен мениджър. Негов асистент ще бъде Петър Колев, който му беше помощник в Черноморец и саудитския Ал Кадисия. Херо по всяка вероятност ще стои на резервната скамейка и ще помага на Гонзо, който ще продължи да се води треньор. Димитър Димитров ще се занимава със селекцията, ще следи работата в Детско-юношеската школа, ще присъства на почти всички тренировки и ще води някои от заниманията на тима.
Такава роля, макар и за кратко, Херо изпълняваше в Ботев (Пловдив). Подобна функция той имаше и в националния отбор, когато селекционер беше Христо Стоичков. Работата на "Герена“ няма да е новост за Димитър Димитров. Той беше треньор на "Левски" в началото на века и донесе шампионската титла на "сините“ след петгодишно прекъсване – през 2000 г.


