BG EN

Черна гора сменя министър-председателя

Балкани

Черна гора сменя министър-председателя

9740
на 02.11.2016
Черна гора сменя министър-председателя
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На втори ноември в Черна гора ще се проведат преговори за съставяне на ново правителство, след като „Демократическа партия на социалистите“ (ДПС) спечели парламентарните избори от 16 октомври, пише руският вестник „Коммерсант“, цитиран от "Фокус".
Този път обаче премиерския пост няма да заеме досегашният министър-председател Мило Джуканович. Самият той предложи за длъжността своя заместник Душко Маркович.
Пътят за съставяне на ново правителство в Черна гора се отвори, след като Централната избирателна комисия в страната потвърди окончателните резултати от състоялите се на 16 октомври парламентарни избори, които бяха определени от властите и опозицията като съдбоносни. Управляващата партия настоява за завършване на процеса по присъединяване на Черна гора към НАТО и Европейския съюз, а главните ѝ опоненти от проруската „Демократичен фронт“ заявиха, че в случай на успех за тях, ще обърнат посоката на страната на изток. Изборите доведоха до убедителна победа за управлявалата дотогава партия ДПС.

препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават за промените в Изборния кодекс и как ще гласуване на изборите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават за промените в Изборния кодекс и как ще гласуване на изборите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК