BG EN

26 000 българи ползват 5% отстъпка от ДОД

Икономика

26 000 българи ползват 5% отстъпка от ДОД

9260
на 07.04.2016
26 000 българи ползват 5% отстъпка от ДОД
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

26 000 българи са заявили, че искат да ползват 5-процентната отстъпка от данъка върху доходите при подаване на данъчните си декларации по интернет, съобщиха от НАП.

препоръчано

До 31 март гражданите, които подават декларациите си по интернет, имаха възможност да отбележат във формуляра, че искат да ползват отстъпка от 5% от данъка за довнасяне, информира "Стандарт". Допълнително условие за ползването й е гражданите да нямат подлежащи на принудително изпълнение публични задължения към момента на подаване на декларацията, както и да платят целия размер на данъка за довнасяне в срок до 3 май 2016 г.

Внасянето на задължението към хазната може да стане във всяка банка с попълване на вносна бележка за плащане към бюджета, с пощенски запис или чрез интернет. В много офиси на НАП има банкови гишета, където внасянето на данъка върху доходите е безплатно.

Плащането на данъка може да стане и в последния ден, стига парите да постъпят по сметката на НАП на следващия работен ден. Срокът за подаване на данъчните декларации за облагане на доходите за 2015 г. изтича на 3 май (30 април е в събота, а 2 май е почивен ден заради Великден).

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК