BG EN

32 са сигналите за нарушения в изборния ден в Румъния

Балкани

32 са сигналите за нарушения в изборния ден в Румъния

9306
на 02.11.2014
32 са сигналите за нарушения в изборния ден в Румъния
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Румънското вътрешно министерство е получило до 14.00 часа 32 сигнала за нарушения на изборното законодателство и на други нормативни актове, но не са установени нарушения на обществения ред и сигурност по време на днешния изборен ден, заяви говорителят на министерството Моника Дажбог, цитирана от 
Аджерпрес.

препоръчано

Тя уточни, че след проверките, девет от сигналите не са били потвърдени, а в пет случая на нарушения са били наложени глоби от 2000 леи (453 евро). Голяма част от сигналите са подадени от селските райони, отбеляза говорителят на вътрешното министерство. 

Над 18 милиона избиратели са очаквани в 18 550 избирателни секции на територията страната и 294 в чужбина, за да гласуват за един от 14-те кандидати за президент на страната. Изборният ден започва в 7.00 часа местно (и българско) време и завършва в 21.00 часа.

До 14.00 часа избирателната активност е достигнала 20,78 процента, според данни на Централното избирателно бюро.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Гълъб Донев не иска да е министър на Радев (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Гълъб Донев не иска да е министър на Радев (ВИДЕО)
ново
Днес: 79
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК