BG EN

"Standard and Poor`s" понижи кредитния рейтинг на Гърция

СВЕТЪТ ДНЕС

"Standard and Poor`s" понижи кредитния рейтинг на Гърция

3672
на 29.06.2015
Standard and Poor`s понижи кредитния рейтинг на Гърция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Международната рейтингова агенция "Standard and Poor`s (SP) понижи кредитния рейтинг на Гърция с една степен на "CCC-", считайки решението на Атина за свикване на референдум за лош сигнал за икономическата стабилност на страната. "Решението на Атина за свикване на референдума по предложението на кредиторите е допълнителен знак, че правителството на Ципрас води вътрешна политика в ущърб на икономическата и финансова стабилност и по отношение на изплащането на външния си дълг, заявява агенцията в комюнике. S&P оценява на "50%" риска Гърция да напусне еврозоната и заявява, че ако няма благоприятно развитие на ситуацията страната неизбежно ще изпадне в неплатежоспособност по дълга към частни банки "през следващите 6 месеца". С кредитен рейтинг "CCC-", оценката на Гърция формално е много близо до обявяване на фалит.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО) В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК