ГОРЕЩО
Vivacom превръща всяка вечер у дома в страхотно изживяване с атрактивни оферти за телевизор или PS5
ИНТРИГА! Изплува ново име за поста служебен вътрешен министър
Калоян Методиев: Пиша Слаб 2 на безобразните служебни кабинети на Радев. Той няма време да направи собствена партия, трябва да вземе 2-3 "под наем"
НЯМА ТАКОВА НАХАЛСТВО! Разкриха очевадна злоупотреба и пропаганда на Румен Радев
Георги МАРКОВ с ЖЕЛЕЗНИ АРГУМЕНТИ пред ПИК защо Димитър Главчев единствен става за служебен премиер
БЪЛГАРИЯ ДНЕС
Антимонополната комисия погна енергодружествата за злоупотреба с господстващо положение
4412
на 06.07.2017
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Антимонополната комисия разследва трите енергодружества за възпрепятстване на процедурите за излизане на свободния пазар. КЗК обвини компаниите в злоупотреба с господстващо положение, картел на снабдителните и разпределителни дружества, както и на търговците на електроенергия от групите на ЧЕЗ, EVN и "Енерго-про".
препоръчано
Според комисията за защита на конкуренцията ЧЕЗ, EVN и "Енерго-про" прилагат обща стратегия и обменят съществена информация за клиенти, които преминават към свободния пазар и бавят необходимите документи.
По този начин, според антимонополистите, енергодружествата възпрепятстват първоначалното излизане на свободния пазар.
Дружествата разполагат с 30 дни за да се защитят.
Започна заседанието на кабинета в оставка – какво обсъждат министрите
14
преди 7 минути
Стана ясна жертвата на катастрофата край Телиш
2177
преди 11 минути


