BG EN

Антоний Гълъбов: Президентът и вицето му не могат да продължат заедно

ЧАС ПИК

Антоний Гълъбов: Президентът и вицето му не могат да продължат заедно

12557
на 21.01.2016
Антоний Гълъбов: Президентът и вицето му не могат да продължат заедно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Политическите възгледите на президента и вицепрезидента се разминават, затова двамата не биха могли да продължат следващ съвместен мандат. Това коментира в обзорното предаване Това е България“ на Радио „Фокус“ политологът проф. Антоний Гълъбов.
„И днес на пресконференцията на президента и вицепрезидента, в изявленията им се усетиха разлики, обхващащи различни групи от проблеми. На първо място, ако президентът Росен Плевнелиев говори за дълбока криза на доверие в институциите, то вицепрезидентът Маргарита Попова говори за криза на ценности. Това е съществено политическо различие и не смятам, че двамата биха могли да продължат съвместен мандат. От политическа гледна точка при разпределението на силите в българския политически живот, най-нормално е първите номинации да дойдат от опозиционни партии. Изборите ще се проведат след девет месеца, а е очевидно, че те няма да се решат на първи тур. За страна като България между осем и десет месеца са необходими, за да се лансира нова кандидатура, която да спечели общественото доверие“, каза проф. Антоний Гълъбов. Според него, ако Росен Плевнелиев се кандидатира на предстоящите президентски избори, той има шансове да спечели, защото до голяма степен е извън рамката на собствената си партия и е спечелил доверието на хора, които не са типични избиратели на ГЕРБ. „По този начин Плевнелиев може да разчита на по-голяма подкрепа”, допълни проф. Гълъбов.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Илияна Йотова обяви кога връчва мандата и маркира първите ДВА ПРИОРИТЕТА пред кабинета Радев (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Илияна Йотова обяви кога връчва мандата и маркира първите ДВА ПРИОРИТЕТА пред кабинета "Радев" (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК