BG EN

Асен Василев се обяви за намаляване на нормите на печалбата от 12% на 3% в енергетиката

ЧАС ПИК

Асен Василев се обяви за намаляване на нормите на печалбата от 12% на 3% в енергетиката

8506
на 31.05.2013
Асен Василев се обяви за намаляване на нормите на печалбата от 12% на 3% в енергетиката

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вече бившият служебен министър на енергетиката Асен Василев лансира своите идеи, сред които намаляване на нормата на възвръщаемост от 12% на 3% във всички дружества в енергийния сектор.

препоръчано

Това стана по време на днешното заседание на Обществения съвет към Министерството на икономиката и енергетиката, което продължава почти два часа. След като новият министър Драгомир Стойнев напусна заседанието, Асен Василев остана да си представи предложените от него за новия кабинет мерки, за което събра суперлативи не само от представителите на синдикатите и обществеността, но и от журналистите.

Според разчетите на досегашния ресорен министър при най-лошия сценарий увеличението на цените на тока би било минимално за крайните потребители в Западна и за Южна България - ЕВН иска едва 0.5%, а ЧЕЗ - 2.1%. Варненското дружество с чешки собственици Енерго-Про пък би могло да си позволи намаление от 1%, става ясно от сметките на Асен Василев.

Заседанието на обществения съвет все още продължава, като синдикатите, работодателите и представителите на обществената квота обсъждат възможните решения с вече бившия министър и председателя на ДКЕВР Евгения Харитонова.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Заплашена ли е България от дронове - говори топ експертът Стайко Топалов: Има секретна система, но концесионерите на летищата трябва да се ангажират с обезпечаване на териториите си (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Заплашена ли е България от дронове - говори топ експертът Стайко Топалов: Има секретна система, но концесионерите на летищата трябва да се ангажират с обезпечаване на териториите си (ВИДЕО)
ново
Днес: 117
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК