ГОРЕЩО
СЕНЗАЦИОННА ВЕРСИЯ! Оставката на правителството спря създаването на протестна партия, която да служи като патерица на ППДБ и Румен Радев
БЕЗ ПАНИКА: Спират 6-и блок на АЕЦ "Козлодуй" за отстраняване на дефект
ПОЛИТИЧЕСКА ВЪРТЕЛЕЖКА: Радев започва консултации, първи в понеделник идват ГЕРБ и ППДБ
Наркобосът Росен Стъкларя сред арестуваните при акцията срещу шефа на 5-о РУ в София
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! ЕК каза има ли опасност за влизането на България в еврозоната след оставката на правителството
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-малко 285 хиляди души са избягали от домовете си заради конфликта в Източна Украйна. Това съобщи ООН днес, като предупреди, че засилването на сраженията може да доведе до „масово преселение”, предаде AFP.
препоръчано
Досега местните украински власти са регистрирали 117 хиляди души, които са се преместили от Източна Украйна в други части на страната, обявиха от агенцията на ООН за бежанците. Според агенцията обаче този брой е по-нисък от реалното, тъй като много от мъжете преселници не се регистрират, за да не бъдат мобилизирани и изпратени обратно в конфликтната зона.
В същото време, около 168 хиляди украинци са поискали убежище, подслон или друг вид защитен статус в Русия.


