BG EN

Болестта лайшманиоза удари втора жертва в Петричко

Здраве

Болестта лайшманиоза удари втора жертва в Петричко

8474
на 08.07.2013
Болестта лайшманиоза удари втора жертва в Петричко
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За втори случай на висцерална лайшманиоза в петричкото село Самуилово съобщи вчера кметът Кирил Стоянов.

препоръчано

Става дума за 38-годишна жена, която от 3 месеца е зле, но мислели, че става въпрос за алергия.„Жената бе в тежко състояние. Болестта при нея е в напреднала фаза“, обясни пред Struma.bg Стоянов.

„Ухапана е в областта на коляното. От мястото на ухапването надолу кракът е почервенял. Жената е транспортирана до Военна болница в София. Там веднага я приеха в инфекциозното отделение“, допълва той. Кметът на Самуилово е силно обезпокоен от заплахата за разпространение на заболяването.

Той споделя, че от 6 години в района не е пръскано срещу комари и други насекоми. „Не се знае колко хора още могат да се разболеят. Лошото е, че тази болест трудно се диагностицира, както при тази жена, която досега е била лекувана от алергия“, допълва Стоянов.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 54
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК