Ботев Пловдив удари Берое във вихрено дерби

Топ новина

4858
на 17.09.2021

Ботев Пловдив продължи перфектната си серия при домакинските срещи от началото на сезона в Първа лига. В среща от 8-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 2:1 над Берое.

Победата гарантира на "жълто-черните" запазване на 100%-ия актив в мачовете на "Футболен комплекс Ботев 1912". Успехът обаче не дойде никак лесно, а гостите оказаха сериозна съпротива.

През първата част двата тима не впечатлиха, като двубоят бе изпълнен с много битка и малко чисти положения. В първите минути гостите изпълниха няколко корнера, но от тях не произлезе нищо интересно, разказва за развоя на мача официалният сайт на "жълто-черните".

В 19-ата минута Маркиньос отправи точен удар, който не затрудни Бакер. В 33-ата минута Фал нацели гредата на вратата на Ботев, след центриране на Василев.

Последва неточен удар на Току, а в 41-ата минута Сако от чиста позиция стреля покрай вратата на "канарчетата". В края на първата част удар на Бароан бе спасен от Бакер.

Второто полувреме стартира с точен удар на Тодор Неделев, за когото това бе мач №200 в елита на българския футбол. В 53-ата минута Па Конате също нацели гредата, макар и малко случайно с удар от близка дистанция.

В 61-ата минута Тунгара проби много опасно и стреля от границата на наказателното поле, а Георги Аргилашки се намеси решително и спаси. Секунди по-късно Маркиньос намери Антоан Бароан на отлична позиция, но на няколко метра от вратата нападателят стреля неточно.

В 71-ата минута Емануел Току взриви трибуните на "Футболен комплекс Ботев 1912". Халфът отправи страхотен удар от средна дистанция, топката се отклони от гредата и влетя във вратата за 1:0. В 78-ата минута Аргилашки се намеси уверено при удар на Василев.

В 85-ата минута намиращият се в отлична форма Маркиньос пусна прекрасен пас към Па Конате, който от близка дистанция разстреля стража на гостите за 2:0. Дълбоко в добавеното време Цветков вкара почетен гол за Берое след центриране от корнер.

По този начин "канарчетата" оглавиха временното класиране в Първа лига. Следващата седмица "жълто-черните" имат две тежки гостувания - във вторник на Етър за Купата на България, а в събота е градското дерби с Локомотив (Пловдив).

ПИК TV! Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ ПИК TV! Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ