BG EN

Българската държава с прецизна операция по евакуация на 148 души от Тел Авив

ЧАС ПИК

Българската държава с прецизна операция по евакуация на 148 души от Тел Авив

24374
на 18.06.2025
Българската държава с прецизна операция по евакуация на 148 души от Тел Авив
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Тази нощ 148 души бяха евакуирани от Тел Авив с внимателно планирани действия от страна на българската държава, на дипломатите в София и на терен. Това каза премиерът Росен Желязков в началото на днешното правителствено заседание. 

препоръчано

„Общо 89 са българи, 41 граждани на Румъния, а сред тези лица има белгийци, словаци, косовари, албанци, финландци, граждани на САЩ, граждани на Германия“, обясни премиерът. 

Желязков благодари на Министерството на външните работи, на българските дипломати, на българските служби, както и на капитан Янко Иванов и неговата компания „Гъливер“, осъществила полета. 

Самолетът с евакуираните граждани кацна около 02:30 часа тази нощ на софийското летище след осъществен полет от Египет. Те бяха посрещнати от министъра на външните работи Георг Георгиев. Групата е била успешно изведена от израелска територия от Министерството на външните работи, със съдействието на посолството ни в Тел Авив.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Сам двама министри в оставка отговориха на депутатски въпроси в Народното събрание (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Сам двама министри в оставка отговориха на депутатски въпроси в Народното събрание (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК