BG EN

Вадят от КАТ регистрацията на коли, дават я на транспортното министерство

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Вадят от КАТ регистрацията на коли, дават я на транспортното министерство

14946
на 31.05.2018
Вадят от КАТ регистрацията на коли, дават я на транспортното министерство
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Регистрирането на нова кола вече ще става в транспортното министерство, а не в КАТ, както беше досега. Мярката е залегнала в новия пътен закон. Тази идея е била обсъдена по време на днешното заседание на междуведомствената комисия за безопасност на пътя.

препоръчано

Искането на МВР е по този начин "Пътна полиция" да има отношение само към контрола, а транспорнтото мнистерство да има отношение към регистрацията на автомобилите и техническите прегледи. Освен това обявената вече идея всички шофьори задължително да имат вериги през зимата отпада. Искането е те да останат задължителни само за автобусите и камионите, съобщава Нова телевизия.

Регистрацията и техническите прегледи да отидат към министерството на транспорта, а ние да вземем контрола. Това са по-генералните промени, които ги мислим да станат възможни, коментира министърът на вътрешните работи Валентин Радев.

Самото изваждане няма да облекчи гражданите, но самата мярка е правилна, защото началникът на КАТ е некомпетентен да отговаря и за пътната безопасност, и за техническото състояние и регистрацията, коментира Богдан Милчев от Института за пътна безопасност.

В същото време се оказва, че в републиканския бюджет има 200 000 повече от глоби на "Пътна полиция" отколкото са отбелязани като платени в системата на МВР.

Понякога гражданите отиват и плащат един електронен фиш, а в системата той не се отчита. Това са едни детайли, които работим да ги изчистим, коментира Христо Терзийски, директор на Националната полиция.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси - одобриха този на ДОО. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси - одобриха този на ДОО. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 39
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК