BG EN

Великобритания въведе нови ограничения заради COVID-19

Европа

Великобритания въведе нови ограничения заради COVID-19

10973
на 10.09.2020
Великобритания въведе нови ограничения заради COVID-19
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Великобритания въведе нови мерки срещу разпространението на COVID-19,  каза Крис Уити, главният санитарен инспектор на Великобритания, цитиран от БТА.

препоръчано

 „Тези мерки може да са в сила за повече от две или три седмици”, уточни Уити.

Ограничава се събирането на хора от различни домакинства до 6 души. Магазините, хотелите и ресторантите ще могат да приемат над 6 клиенти, но при условие че всяка група посетители няма да надвишава тази бройка.

Новите ограничения не касаят училищата и офисите и ще бъдат и по-малко строги при провеждането на погребения, сватби и някои спортни прояви.

Премиерът Борис Джонсън изрази надежда, че някои аспекти на нормалния живот в страната, ще могат да се върнат до Коледа.

Властите във Великобритания съобщиха за 2 659 нови случая на зараза с коронавируса за денонощие. Така за четвърти пореден ден новите случаи на зараза превишават 2 000. Осем души с коронавируса са починали за денонощие. Общо случаите на зараза в страната възлизат на над 355 000, а леталните случаи са 41 594.

 

 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Грозни провокации срещу мирния протест на ДПС-Ново начало във Враца - ето какво се случва (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Грозни провокации срещу мирния протест на ДПС-Ново начало във Враца - ето какво се случва (ВИДЕО)
ново
Днес: 68
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК