Вердер с тежка домакинска загуба в Бундеслигата

6472
на 04.06.2020

Отборът на Вердер (Бремен) регистрира тежка домакинска загуба в Бундеслигата.

В отложен мач от футболния шампионат на Германия борещият се за запазването на мястото си в елитната дивизия отбор от Бремен, чийто помощник треньор е Илия Груев, а в тима играе и сина му Илия Груев-младши, загуби тежко у дома от Айнтрахт (Франкфурт) с 0:3.

За Вердер това бе 12-и пореден домакински мач без победа.

Гостите от Франкфурт стигнаха до категоричния успех с голове след почивката, като точни бяха Андре Силва (61-ата минута) и Щтефан Илзанкер в 81-ата и 90-ата минути.

След 10-ата си победа за сезона Айнтрахт е на 11-о място в класирането.

Вердер регистрира 16-а загуба в кампанията, като е на предпоследното 17-о място, на три точки от намиращият се точно над чертата тим на Майнц.

Илия Груев-младши не бе в групата на Вердер за мача.