BG EN

Всяко пето престъпление в САЩ свързано с гейове и лесбийки

Америка

Всяко пето престъпление в САЩ свързано с гейове и лесбийки

56780
на 11.12.2012
Всяко пето престъпление в САЩ свързано с гейове и лесбийки
Автор:   Иван Атанасов
Гейове и лесбийки са били жертви на всяко пето престъпление от омраза миналата година в САЩ. Това сочат данни, публикувани в понеделник от ФБР, предаде Франс прес. Повечето престъпления от този род са продиктувани от расови мотиви - 46,9 на сто от общо 6216 случая през 2011 г., в които 7697 души са пострадали от 5724 нападатели, уточнява федералната агенция. За пръв път обаче престъпленията, предизвикани единствено от сексуалната ориентация на жертвите, излизат на втора позиция с 20,8 на сто и оставят назад престъпленията по религиозни подбуди - 19,8 процента. Тези данни "за жалост напомнят, че независимо от направените големи крачки към равенство пред закона, хората от ЛГБТ-общността (лесбийки, гейове, бисексуални и транссексуални) все още са изложени на опасност в Америка", изтъква Чад Грифин от организацията "Хюман райтс консъл", бранеща правата на хомосексуалните. Статистическите данни бяха огласени три дни след историческото решение на Върховния съд на САЩ, обявил за законни гей браковете, забранени на федерално равнище, но признавани в 9 от 50-те американски щата, посочва АФП.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (НА ЖИВО) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (НА ЖИВО)
ново
Днес: 55
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК