BG EN

Във Венецуела военни обявиха въстание срещу президента Николас Мадуро

СВЕТЪТ ДНЕС

Във Венецуела военни обявиха въстание срещу президента Николас Мадуро

12078
на 06.08.2017
Във Венецуела военни обявиха въстание срещу президента Николас Мадуро
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Група висши военни във Венецуела обявиха въстание срещу президента на страната Николас Мадуро, съобщава  El Nacional, като се позовава на разпространено в социалните мрежи видеообръщение на разбунтувалите се военни.

препоръчано

Отбелязва се, че лидер на бунта е човек, който се представя като капитан Хуан Кагварипано.

„Обявяваме своето въстание против убийствената тирания на Николас Мадуро“, заявява Кагварипано във видеообръщението.

Той уточнява, че не става дума за преврат.

„Това са граждански и военни действия за възстановяване на конституционния ред. Дествия за спасяването на страната от пълно унищожение и за спиране на убийствата на младежи и на семействата ни“, посочват разбунтувалите се военни.

Отбелязва се, че капитан Кагварипано е издирван от 2014 година по обвинения за „подкрепа на дисидентското движение“.

Превод и редакция: ПИК

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
УНИКАЛНО ШОУ! Бабка по чехли случайно видя Асен Василев на площада и му открадна шоуто пред медиите (ВИДЕО) УНИКАЛНО ШОУ! Бабка по чехли случайно видя Асен Василев на площада и му открадна шоуто пред медиите (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК