Георги Харизанов с интересна аналогия: Един от слабаците казва на най-добрия отбор, че не може да участва със звездите си в националния. Защото така!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Футбола с политиката сравни анализаторът Георги Харизанов, за да обясни максимално простичко това, на което ставаме свидетели в последните месеци.
"Претенциите на ППДБ за премиер са изключително забавни. Лесни примери се дават през футбола. Как съдим дали един политик е добър или не? По негова статистика – дали е на терен, дали е резерва, дали е в парламента или извън него. При политиците статистиката са изборите - доверието, което са получили от избирателите, рейтингите...
В момента от един от по-слабите отбори казват на най-добрия отбор, че не може да участва с най-добрите си играчи в националния отбор. Защото така! Защото това не се харесва на по-малките отбори, които не искат да участват в националния отбор, ако най-добрият участва с най-добрите си играчи. А всички ние имаме интерес от силен национален отбор, нали така?", заяви Харизанов в ефира на "Нова нюз".
Той коментира и напъните на ПП и ДБ да овладеят прокуратурата.
"Има един дълбок проблем, който не може да намери решението си в българското общество и политика. Когато е удобно, определени хора от т.нар. демократично общество, не ги иронизирам изобщо - вероятно са интелигентни и с висока политическа култура, повдигат със страшна сила въпроса с принципа на разделение на властите. В момента се говори, че Борисов трябва да се откаже от Сарафов.
Политиците от 1-2-3 партии трябва да се откажат от този главен прокурор и да кажат на Прокуратурата да си избере друг. Това е прегазване на принципа на разделение на властите. Аз съм последният човек който може да бъде заподозрян в симпатии към Борислав Сарафов, поради моята лична история с прокуратурата. Изборът на Сотир Цацаров бе първият, който разгоря страстите. От тогава насам не може да се намери отговор на въпроса с разделението на властите. За пореден път очакваме от законодателната власт да се намеси пряко в работата на съдебната власт. И принципът за разделение отива по дяволите", добави Харизанов.