BG EN

Груевски покани Ципрас да започнат преговори за решаване на спора за името

СВЕТЪТ ДНЕС

Груевски покани Ципрас да започнат преговори за решаване на спора за името

5381
на 01.10.2015
Груевски покани Ципрас да започнат преговори за решаване на спора за името
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът на Македония Никола Груевски се срещна с гръцкия си колега Алексис Ципрас в Ню Йорк, пише днес македонският вестник ”Вечер”.

препоръчано

Срещата се състоя в рамките на Общото събрание на ООН. На срещата Груевски е поканил Ципрас да седнат на масата на преговори за решаване на спора за името на Македония.

Ципрас от своя страна е поискал от Груевски да предприеме стъпки за намиране на решение за въпроса. Изданието посочва, че Гърция не е имала свой представител на срещата посветена на борбата с тероризма, тъй като Македония е участвала с конституционното си име.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК