BG EN

Гръцките фермери се готвят за нова блокада

Гръцките фермери се готвят за нова блокада

1041
на 29.01.2017
Гръцките фермери се готвят за нова блокада
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гръцките фермери продължават да протестират и най-вероятно днес отново ще се опитат да блокират границата при ГКПП „Кулата – Промахон”.

препоръчано

Традиционният протест на земеделските производители в Северна Гърция започна на 23 януари. Тe отново изкараха тракторите си на пътя и затвориха магистралата от Серес към Солун. Полицията и жандармерията в Гърция бяха мобилизирани, за да не се допусне блокада на границата.

Вчера фермери от селата в близост до граничен пункт „Кулата – Промахон” успяха да излъжат полицейските патрули и в късния следобед блокираха пътя за България за час.

Още преди началото на протестите в южната ни съседка български превозвачи заплашиха с контрапротест, ако границата между двете държави отново бъде затворена.

Миналата година гръцките фермери блокираха за повече от 40 дни пътя за България. Това доведе до големи загуби за българските превозвачи.

 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК