BG EN

Дават още една лечебница на прокурор

Здраве

Дават още една лечебница на прокурор

3904
на 21.11.2012
Дават още една лечебница на прокурор

Проверката от болницата по онкохематологични заболявания ще последва съдбата на „Пирогов“

След „Пирогов“ още едно лечебно заведение отива на прокурор. Това е болницата по онкохематологични заболявания, съобщи здравният министър Десислава Атанасова, предаде „Фокус“. „За мен най-добрият контрол е чрез проверки, които да установят дали правилно се изразходват средствата от нашите здравни вноски“, оправда наказателните акции Атанасова. Всички материали от проверките - и на инспектората, и на Агенцията за държавна финансова инспекция, са в прокуратурата, и ако има някакви нови констатации, ще трябва да ги очакваме оттам, допълни тя. До края на месеца ще бъдат връчени наказателните постановление на проф. Раденовски и на търговските дружества, разкри министърът. Нарушенията са в няколко групи – нарушения на правилата за възлагане на обществени поръчки и нарушения по реда на закона на Наредбата на малки обществени поръчки. На въпроса дали ще се извършават нови проверки в нови лечебни заведения, Атанасова заяви, че проверки се правят непрекъснато – не само в големи лечебни заведения, но и в по-малки, които са пряко подчинени на министерството.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 44
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК