Десподов отново дърпа ПАОК към върха в Гърция

31112
на 12.02.2024

Кирил Десподов се превърна във вдъхновение за отбора на ПАОК, за да стигне до равенство 1:1 с АЕК (Атина) у дома в дербито на 22-ия кръг на от гръцката Суперлига. Българският нападател се появи на терена в 59 минута на мястото на Томас Мург и създаде доста положения пред вратата на гостите, веднъж дори удари и греда.

Никлас Елиасон откри резултата за АЕК в 47 минута, а Томаш Кедзиора с глава направи 1:1 в 89. След това равенство ПАОК остава на върха в класирането с 51 точки, Панатинайкос излезе на 2-ата позиция с 50, след като се справи с 3:0 като гост на Пансерайкос. АЕК е на 3-о място с 49, а Олимпиакос е 4-и с 44.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но гостите от Атина създадоха по-чистите положения. И логично във втората минута на второто полувреме те откриха резултата чрез шведския си нападател Никлас Елиасон. Попадението беше изработено от Леви Гарсия, който проби от ляво и пусна успореден пас за шведа.

Крилата на ПАОК Томас Мург и Андрия Живкович не работеха както трябва и треньорът Разван Луческу пусна Десподов, чието включване веднага се усети. Десет минути след като се появи на терена, той нахлу от ляво в наказателното поле, подминавайки Орбелин Пинеда. Но макар и да стреля, ъгълът беше малък и вратарят Цицан Станкович изби в корнер, предава "Гол.бг".

Следващият шанс за ПАОК отново беше създаден от Десподов. В 81 минута той овладя невероятна дълга топка на границата на наказателното поле, неутрализира двама съперници, единият от които Домагой Вида. След това той стреля много технично и прати топката в десния стълб на Станкович. Австрийският вратар само изгледа кълбото, но се усети  и просто се мръдна напред, за да не си вкара автогол с рикоширалата топка.

Натискът на ПАОК най-накрая даде резултат в 89 минута, когато Тайсън изпълни фаул отдясно. Полякът Томаш Кедзиора се озова непокрит в сърцето на отбраната на гостите и с глава преодоля Станкович, оформяйки крайния резултат.

В друго дерби от кръга, но на дъното на класирането, АЕ Кифисия и Новос завършиха 0:0. За домакините от атинския квартал на терена се появи българския полузащитник Илиан Илиев. Той влезе в 67-ата минута на мястото на нападателя Виктор Клонаридис, но не успя да помогне за успех на своите.

Кифисия е на предпоследното 13-о място с 16 точки, а Волос е точно над тях със 17. На дъното е Янина с 13.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден