BG EN

До дни авиационният ни оператор ще получи лиценз за оказване на медицинска помощ по въздух

Животът днес

До дни авиационният ни оператор ще получи лиценз за оказване на медицинска помощ по въздух

10629
на 21.02.2024
До дни авиационният ни оператор ще получи лиценз за оказване на медицинска помощ по въздух
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Процесът за лицензиране на авиационния оператор е в ход. Забавяне няма. Текат всички процедури. До края на месец февруари "България Хели Мед Сървиз" ще получи свидетелство за операционен оператор с одобрение за ХЕМС дейности (система за въздушна медицинска помощ)", каза пред NovaNews министърът на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков.

препоръчано

Той добави, че в София вече има три лицензирани площадки за кацане на хеликоптери. Останалите са в Панагюрище и Варна.

На финалната права е лицензирането на още четири площадки - в Русе, Пловдив, Бургас, Сливен.

"За Стара Загора, Шумен Велико Търново и Габрово се обследват на документи. До края на годината ще имаме три медицински хеликоптера. Нашата цел е в периметрите, където ще оперират те – София, Сливен и Долна Митрополия, да има поне две приемащи болници. До 2026 г. ще приключи процесът по приемане на всички хеликоптери. Ние ще изграждаме системата последователно”, каза още Гвоздейков.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на Възраждане и ИТН (НА ЖИВО) ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на "Възраждане" и ИТН (НА ЖИВО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК