BG EN

Дунав се завърна в профи футбола с победа на "Лудогорец Арена"

Футбол

Дунав се завърна в профи футбола с победа на "Лудогорец Арена"

4729
на 26.07.2015
Дунав се завърна в профи футбола с победа на Лудогорец Арена
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Дунав победи втория отбор на шампиона Лудогорец с 3:2 в първия си мач от първенството на "Б" група за сезон 2015/2016. Двубоят се игра на "Лудогорец Арена" в Разград. Въпреки това немалко русенци бяха пропътували разстоянието до близкия град, за да накарат своите любимци да се чувстват като у дома си. "Драконите" започнаха по-активно.

препоръчано

Първата по-сериозна ситуация бе пред вратата на домакините. Мирослав Будинов бе спънат на границата на наказателното поле на съперника, но изстрелът на Ивайло Раденцов от прекия свободен удар мина над напречната греда. В 19-ата минута обаче при поредната продължителна дунавска атака Юлиян Ненов стреля от около 25 метра точно в долния ляв ъгъл за 0:1. Домакините обаче успяха бързо да изравнят.

Националът Михаил Александров се възползва от разбъркване в русенската отбрана и направи 1:1 в 22-ата минута. Гостите все пак не се отказаха да търсят нов гол. Удар с глава на Будинов бе избит от голлинията от вратаря Георги Аргилашки. При последвалия ъглов удар обаче Петър Патев засече топката с глава и я прати в мрежата за 1:2 в 40-ата минута. Втората част продължи при подобен сценарий.

Дунавци владееха повече топката. Голове обаче не паднаха до 71-ата минута, когато миналогодишният голмайстор на "Б" група Янаки Смирнов наказа грешка на защитата на "Дунав" за 2:2. Малко по-късно главният рефер Драгомир Драганов не спря играта след сблъсък между вратаря Мартин Луков и нападател на "Лудогорец 2" в малкото наказателно поле въпреки, че и двамата продължиха да лежат на терена. Само добрата намеса на отбраната на гостите предотврати нов гол. Такъв все пак падна, но във вратата на домакините. Светослав Читаков бе най-съобразителен при центриране в наказателното поле на съперника и направи 3:2 за "Дунав".

Малко преди края Драганов помилва Витиня, като му показа едва жълт картон за грубо нарушение в централната част на терена, което като по чудо се размина без сериозни последствия за русенски футболист. Ситуацията се повтори и в добавеното време, когато Николай Парнаров бе грубо фаулиран и изнесен на носилка, но дори не бе отсъдено нарушение. Така "драконите" стартираха с победа при завръщането си в професионалния футбол. Във втория кръг от първенството на "Б" група дунавци приемат втория отбор на "Литекс" на Градския стадион в Русе на 1 август от 18 ч.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Разпада ли се Промяната във Варна? Журналистката Наталия Господинова: Цялата организация е създадена от приятелски и роднински кръгове около семейство Лорер и ресторант Хоризонт“ (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Разпада ли се "Промяната" във Варна? Журналистката Наталия Господинова: Цялата организация е създадена от приятелски и роднински кръгове около семейство Лорер и ресторант "Хоризонт“ (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК