ИЗВЪНРЕДНО В ПИК: Невиждана драма в Мелбърн - Гришо с поражение в луд мач... (ОБНОВЕНА)

259978
на 22.01.2020

Григор Димитров загуби от американеца Томи Пол в изключително драматичен двубой от втория кръг на Аустрелиън Оупън 2020.

Мачът се проведе на "Маргарет Корт Арена" и предложи над 4-часова френетична битка. Григор изравни от 0:2 до 2:2 сета. Сервира за срещата при 5:4 в петата част, но в последствие инкасира поражение. Спорът се реши в дълъг тайбрек до 10 точки.

4:6, 6:7 (6), 6:3, 7:6 (3), 6:7 (3).

22-годишният Пол започна седмицата като №80 в ранглистата при мъжете, където Димитров е №20 във временното подреждане. Томи Пол прогресира напоследък много в класациията на АТП и определено е класен състезател.

В първия кръг на надпреварата Гришо победи с 3:1 сета Хуан Игнасио Лондеро (Аржентина), но сега отпада в състезанието от Шлема. Пол ще играе с Мартон Фучович (Унгария) в следващия кръг.

В началото на днешния драматичен двубой се заформи серия от геймове за подаващите. Временният резултат стана 3:2 гейма за Гришо. Томи отрази 2 точки за пробив и изравни - 3:3. Григор взе сервис-гейма си за 4:3. Подаване за Пол и 4:4. Американецът проби, повеждайки с 5:4. Томи Пол затвори първата част със сервис-гейм за 6:4.

2:1 гейма за Димитров до първата почивка във втория сет, без брейкове в този отрязък на срещата. Пол взе подаването си - 2:2. Григор парира възможност за пробив и поведе с 3:2 гейма. Оспорван сервис-гейм за Томи - 3:3. Подаване за Гришо и 4:3. Сервис-гейм за Пол - 4:4. Димитров отрази 2 точки за брейк и след атрактивни отигравания поведе с 5:4. Серията от геймове за подаващите продължи - 5:5, 6:5, 6:6.

В тайбрека Григор поведе с 4:0 точки, но го загуби след 6:8. 2:0 сета за Томи Пол.

Ранен пробив за Димитров в началото на третата част, Томи обаче върна брейка светкавично - 1:1. След това американецът взе подаването си, повеждайки с 2:1 гейма. Сервис-гейм за Гришо - 2:2. Подаване за Пол. Григор парира 2 точки за пробив и изравни - 3:3. Брейк за Димитров и 4:3. Гришо взе сервис-гейма си за 5:3. Пробив за Димитров - 6:3.

Гришо допусна ранен брейк в началото на четвъртата част, но след това мигновено върна пробива за 1:1 и взе подаването си за 2:1 гейма. Сервис-гейм за Томи Пол - 2:2. Гейм за Димитров - 3:2. Заформи се серия от геймове в полза на подаващите - 3:3, 4:3, 4:4. Последва маратонски сервис-гейм, в който Гришо отрази 3 скрити мачбола, за да поведе с 5:4. Томи взе подаването си за 5:5. Сервис-гейм за Григор - 6:5. Пол парира сетбол и изравни - 6:6.

И в този тайбрек Гришо поведе с 4:0 точки, но не допусна по-сериозни колебания в играта си и изравни 2:2 сета след 7:3 точки в дългия гейм.

В решаващата пета част Томи Пол отрази 2 възможности за пробив, повеждайки с 2:1 гейма. Григор изравни за 2:2 гейма. Брейк за Гришо - 3:2. Пробив и за Пол - 3:3. Тотална драма в мача. Нов брейк за Димитров - 4:3. Подаване за Гришо - 5:3. При резултат 5:4 Григор сервира за мача, поведе с 30:0, но се стигна до брейк - 5:5. Два гейма за подаващите и решаващ дълъг тайбрек. В него Пол се наложи с 10:3 точки.

ПИК TV! Депутатът Драгомир Драганов от ГЕРБ подаде оставка, ролята на Асен Василев за скандала в митниците отпада от дневния ред - НА ЖИВО ПИК TV! Депутатът Драгомир Драганов от ГЕРБ подаде оставка, ролята на Асен Василев за скандала в митниците отпада от дневния ред - НА ЖИВО